27. júla 2017

Travel Diary - Český Krumlov, Czech Republic

Jedného smutného zimného dňa na konci skúškového sme sa s kamarátkou Aničkou rozhodli vymeniť povaľovanie sa v posteli a pozeranie seriálov za dvojdňový výlet do Českého Krumlova. Spolu s Prahou určite patria na zoznam "must visit places" v Českej republike.

Ráno sme, spolu s ďalšími 40-timi šikmookými turistami, nastúpili do žltého autobusu. Ubytované sme boli v hoteli Bellevue, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta, takže úplný ideál. Informácia, že nám upgradli izbu, nás veľmi potešila. Nadšenie opadlo po vstupe do malej tmavej kutice. Premýšľali sme aký šatník by sme dostali podľa pôvodného scenáru. Ale keďže sme vždy mali k sebe s Aničkou blízko, tak nám trošku stiesnené podmienky nerobili problém. 

Ako správne slovenky sme si hneď po príchode na izbu otvorili víno. Po 20 minútach sme sa veselým a trošku krivým krokom vybrali objavovať krásy mesta. Je veľká šanca, že to bolo tým vínom, ale pripadala som si ako v rozprávke. Romantické uličky, rozkošné malé obchodíky, vôňa trdelníku - čistá depresia pre dve single holky. 

Musím sa priznať, že vždy keď niekam prídem, tak hľadám len jedno - kde sa najem. Ako správny #pastalover moju pozornosť získala Papa's Living Restaurant. Po vstupe som ostala veľmi sklamaná - človek očakáva, že vstúpi do talianskej reštaurácie, ale najtalianskejšie čo som v nej našla bola fľaša vína. Tak som zo zeme pozbierala posledné zbytky nádeje a vložila ich do jedla. Na ich šťastie, to jedlo bolo fakt dobré! 

Na svete je málo vecí, ktoré stoja za to, aby človek zomrel. A ešte menej, ktoré stoja za to, aby vstal z mŕtvych. Jednou z tých vecí sú však určite hotelové raňajky.

Keďže nám ostávalo asi 5 hodín do odchodu autobusu, rozhodli sme sa pokračovať v prehliadke mesta. Bez toho vína bolo aj to počasie akési smutnejšie. Prešli sme si vonkajšok hradu, zohriali sme sa v hradnom múzeu a vyšli na hradnú vežu, odkiaľ sme mali nádherný výhľad na celý Český Krumlov. Keďže vonku pršalo a bola zima ako v ruskom filme, nedalo sa svietiť a museli sme sa niekde skryť. Jediným kritériom bolo, aby tam mali víno a bolo to v čo najkratšej dojazdnej vzdialenosti. Voľba padla na hostinec DEPO. Musím povedať, že sme nakoniec boli veľmi milo prekvapené - za málo peňazí, veľa tepla a vína, ktoré nám nosila super obsluha.

Určite musíte Český Krumlov všetci povinne navštíviť! :)

4 komentáre:

 1. Nádherné fotky! Vidím, že je tam opravdu krásně :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. veľmi pekné fotky, super výletík! :) veľmi ti to sluší, ale normálne ma z tvojho outfitu v tomto teple zamrazilo :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem :) no ano asi to neni uplne reprezentativny letny outfit :P

   Odstrániť